Wpływ kompotu na zdrowie
Oczywiście mamy mnóstwo kompotów, a każdy z nich daje zupełnie inne efekty. Wiele zależy od tego, jakie owoce zostaną użyte do ich produkcji. Kultowy kompot śliwkowy będzie oddziaływał na nas inaczej niż kompot wiśniowy, który został do niego użyty. Kompot może być wzbogacony o wiele przydatnych dodatków, w tym zioła i świąteczne przyprawy.

Kompot to bomba witaminowa – Wailz.pl

Kompot to bomba witaminowa

Napój owocowy domowej roboty dostarczy nam witamin C, A, B, E i K. Efektem będzie wzmocnienie odporności lub poprawa układu nerwowego. Oczywiście, suszony kompot dostarczy nam znacznie mniej witamin niż świeże owoce. Kompot, oprócz witamin, dostarczy nam wiele soli mineralnych, które na próżno znajdziecie w gotowych sokach.

Kompot śliwkowy jest idealny do trawienia.
Warto się do tego zwrócić, zwłaszcza jeśli chcesz zadbać o swoje dobre samopoczucie po świątecznej kolacji. Śliwki poprawiają układ trawienny, a także sprawiają, że czujesz się pełen.
Poprawa wyglądu skóry, włosów i paznokci
Oczywiście, są one odpowiedzialne za wiele witamin i minerałów. W szczególności kompot z suszonych jabłek, który zawiera dużo przeciwutleniaczy, zapewni nam efekt dekoracyjny.

Oprócz witamin dostarczy wiele soli mineralnych – wailz.pl

Odkwaszenie organizmu
Kilka owoców użytych do przygotowania kompotu skutecznie pomoże nam w odkwaszeniu organizmu. Wśród nich jest pyszna gruszka, która dodatkowo walczy z zaparciami i daje nam dużą dawkę jodu.

Kompoty z jeżyn
Kompoty z brzoskwiń
Kompoty z derenia
Kompoty z pigwy