Co jest specjalnego w herbacie gruzińskiej?

Produkcja herbaty organicznej w Gruzji ma ogromny potencjał.
Sprzyja temu wiele korzystnych czynników klimatycznych i infrastrukturalnych:

– odizolowany ekosystem otoczony górami, bliskość Morza Czarnego;

– brak przedsiębiorstw przemysłowych – szkodliwe substancje nie przedostają się do atmosfery i ziemi;

– czysta gleba wzbogacona w minerały – rzeki górskie dostarczają jej użytecznych substancji;

– północny region wzrostu – z powodu krzewów pokrywy śnieżnej są bardziej odporne na choroby;

– nie ma potrzeby nawadniania – ziemia jest zwilżana przez topniejące lodowce.

Wszystkie te czynniki są dobrym warunkiem wstępnym dla uprawy jakości ekologicznej herbaty.

Tradycyjna chińska metoda uprawy herbaty obejmuje wykorzystanie sadzonek do rozmnażania. Rośliny wyhodowane z nasion, pokroić kiełki. Tym samym stworzyli mono-plantacji niektórych rodzaje herbat.

Od czasów sowieckich szczególną uwagę zwrócono na rozwój produkcji herbaty w Gruzji. Pracowali instytuty badawcze o znaczeniu krajowym, ulepszona baza techniczna i technologiczna. W rezultacie Gruzja zajęła piąte miejsce w światowym przemyśle herbacianym. Wszystko to jest cenną spuścizną dla współczesnych producentów.

Technologia produkcji polegała na sadzeniu nasion herbaty w otwartym terenie. W procesie wzrostu krzyżowano rośliny herbaty. W rezultacie uzyskano plantacje z heterogenicznymi roślinami herbacianymi, które różniły się od krzewów macierzystych.

Tak więc w Gruzji istniał dziki wybór roślin herbacianych.

W rezultacie z jednej strony mamy stabilną genetycznie zdrową roślinę, przyzwyczajony do warunków środowiskowych. Z drugiej strony, pierwotnie uprawiane, ale rośliny dzikiej herbaty różnych odmian.

Tutaj możesz kupić gruzińską herbatę od producenta i cieszyć się smakiem aromatycznego i zdrowego napoju. Produkujemy różne odmiany herbaty, które różnią się miejscem wzrostu i technologii przetwarzania.

Jeśli nigdy nie skosztowałeś charakterystycznego smaku gruzińskiej herbaty i nie poczułeś jej wyjątkowego aromatu – czas kupić herbatę gruzińską w naszym sklepie!

Leave a Comment