Czy sok z granatu jest zdrowy?

Sok z granatów – niesamowity sok. Sok z granatów – przeciwzapalny.
Granat zawiera duże ilości flawonoidów i polifenoli, silnych antyoksydantów, które zapewniają ochronę przed chorobami serca i rakiem.
Nasiona granatu, które są jadalnymi częściami owocu, są małymi rubinowymi częściami o słodkim i cierpkim smaku, mającym duży wpływ na zdrowie.
Szklanka soku z granatów zawiera więcej przeciwutleniaczy niż czerwone wino, zielona herbata, jagody i żurawina.
W czym pomoże sok z granatu?

W czym pomoże sok z granatu? – wailz.pl

  1. Sok z granatu na infekcje bakteryjne.
  2. Sok z granatu zmniejszy ból stawów i zapalenie stawów.
  3. Sok z granatu przyczyni się do poprawy zdrowia serca.
  4. Sok z granatu obniży ciśnienie krwi.
  5. Sok z granatu na raka.
  6. Sok z granatu na Alzheimera.
  7. Sok z granatu jako afrodyzjak.

1.Sok z granatu będzie zwalczał infekcje bakteryjne?
Infekcje

Sok granatowy na infekcje bakteryjne – wailz.pl

Sok granatowy zawierają setki różnych bioaktywnych związków: kwas elagowy, elagitaniny, kwas penisowy, flawonoidy, antocyjanidyny, estrogenne flawonole i flawony, które wydają się najbardziej użytecznymi składnikami leczniczymi granatów.
Wyciągi z granatów były stosowane od czasów starożytnych w leczeniu wielu chorób, w tym infekcji pasożytniczych i mikrobiologicznych, biegunki, wrzodów, afty, krwotoków i powikłań oddechowych.
Nic dziwnego, że sugeruje się, iż owoce granatu pobudzają bakterie probiotyczne, zwiększając ich korzystny wpływ na walkę z infekcjami bakteryjnymi, jak wynika z badań opublikowanych w dowodach medycyny komplementarnej i alternatywnej.

Prawdziwy sok z granatu

2. Czy sok z granatu zmniejszy ból stawów i zapalenie stawów?
Artretyzm

Sok z granatu wzmacnia stawy – wailz.pl

Sok z owoców granatu wzmacnia stawy. Przeciwutleniacze zawarte w granatach pomagają zmniejszyć stan zapalny, który niszczy chrząstkę w stawach, co jest główną przyczyną bólu i sztywności, której doświadczają osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów.
Badania wykazują, że ekstrakt z granatów blokuje produkcję enzymu, który niszczy chrząstkę.
Zmniejsza stan zapalny stawów: według badań opublikowanych w czasopiśmie “Nutrition”, hydrolizowane taniny zawarte w soku z granatów eliminują stan zapalny i zmiany stawowe spowodowane reumatoidalnym zapaleniem stawów.

3. Sok granatowy poprawia zdrowie serca?
    Serce

Granat ma właściwości, które wzmacniają serce i naczynia krwionośne. Punicalagin, występująca tylko w granatach, jest głównym składnikiem odpowiedzialnym za ich właściwości zdrowotne.
Sok z granatu nie tylko obniża poziom cholesterolu, ale także obniża ciśnienie krwi i zapobiega miażdżycy. Hamuje zaburzenia agregacji płytek krwi, które mogą być przyczyną zawałów serca, udarów i zatorów.
Sok wyciskany z pestek granatu zawiera przeciwutleniacze, które blokują i spowalniają odkładanie się cholesterolu w tętnicach, zwłaszcza u osób z wyższym ryzykiem chorób serca.
Badania opublikowane w Clinical Nutrition zbadały spożycie soku z granatów u pacjentów ze zwężeniem tętnicy szyjnej, która jest jedną z dwóch kluczowych tętnic znajdujących się w przedniej części szyi, przez którą krew z serca trafia do mózgu.
Uczestnicy, którzy spożywali sok z granatów, obniżyli swoje ciśnienie krwi o 14% i uzyskali 30% spadek płytki miażdżycowej.
Osoby, które nie spożywały soku z granatów, zauważyły, że ich płytka miażdżycowa wzrosła o 10%. Badania pokazują, że picie soku z granatów obniża ciśnienie krwi i utlenianie LDL.

Sok granatowy obniża ciśnienie krwi – wailz.pl

4. Czy sok granatowy obniży ciśnienie krwi?
Nadciśnienie

Sok z granatów zawiera różnego rodzaju antyoksydanty i bioaktywne polifenole, które wpływają na zdrowie układu krążenia i prawidłowy poziom ciśnienia krwi.
Zmniejsza to również ryzyko śmierci w wyniku zawału serca lub udaru mózgu. Ochrona komórek śródbłonka, które układają tętnice, zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym. Badanie kliniczne wykazało spadek miażdżycy u osób pijących sok z granatów. Wykazano również poprawę obiegu.
Badania przeprowadzone pokazują, że spożycie soku z granatów ma pozytywny wpływ na nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi).
Inne badania fitoterapeutyczne wykazały, że sok z granatów jest użytecznym kardio-ochronnym suplementem dla osób z nadciśnieniem tętniczym i naturalnie obniża ciśnienie krwi już po 2 tygodniach codziennego spożywania soku z granatów.

5. Czy sok z granatu w raku?
    Nowotwory

Granaty mają silne działanie przeciwnowotworowe i immunologiczne. Aktywność antyoksydacyjna granatów hamuje proliferację komórek nowotworowych i wspomaga apoptozę (śmierć chorych komórek).
Nasiona granatów to potężny sposób walki z rakiem. Granat ma działanie przeciwrakowe na różne rodzaje komórek nowotworowych.
Wiele badań wskazuje, że ekstrakty z granatów hamują proliferację komórek raka piersi.
Olej z pestek granatu zawiera kwas pernalowy, długołańcuchowy wielonienasycony kwas tłuszczowy omega-5, który, jak wykazano, hamuje proliferację raka piersi.
Picie soku z owoców granatu spowalnia rozwój raka prostaty. Naukowcy stwierdzili, że przyjmowanie ekstraktu z soku z granatów znacznie spowolniło wzrost PSA.

6. Sok granatowy na chorobę Alzheimera?
Choroba Alzheimera

Chroniąc nasze neurony, chroni nasze ciało przed Alzheimerem. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie ACS Chemical Neuroscience w 2015 roku naukowcy odkryli, że nasza flora jelitowa produkuje cenne związki “urolityny”, które powstają w wyniku metabolizmu elagitanu (polifenolu), substancji występującej również w soku z granatów.
Urolityny mają rzadką zdolność do przekraczania bariery „krew – mózg”. Kiedy docierają do mózgu, hamują tworzenie się płytki beta-amyloidowej, tak samo jak w przypadku choroby Alzheimera.

Sok z owoców granatu chroni nasze neurony – wailz.pl

7. Czy sok z granatu jest afrodyzjakiem?
Afrodyzjak

Sok z granatu – Afrodyzjak?! – wailz.pl

Od wieków i w wielu kulturach granaty kojarzone są z płodnością i obfitością poprzez nasiona. Badania przeprowadzone przez Queen Margaret Uniwersytet w Edynburgu pokazują, że spożycie czystego soku z granatów znacznie zwiększa poziom testosteronu w ślinie o około 25%, oprócz pozytywnego wpływu na ciśnienie krwi i samopoczucie.
Podwyższony poziom testosteronu może prowadzić do wyższych nastrojów i zwiększonego popędu seksualnego.
Obawy o zaburzenia erekcji? Sok z granatów okazał się skuteczny w zwiększaniu przepływu krwi i reakcji erekcji w badaniach na zwierzętach, więc korzyści płynące z granatów jako naturalnego lekarstwa na impotencję są ogromne.

Wartość odżywcza granatów na 100 g:
Kcal 82
Tłuszcz 1.2 g
nasycone 0.1 g
wielonienasycone 0.1 g
jednonienasycone 0.1 g
Cholesterol 0 mg
Sód 3 mg
Potas 236 mg
Węglowodany 19 g
Błonnik 4 g
Cukry 14 g
Białko 1.7 g

Kwas askorbinowy 10.2 mg
Wapń 10 mg
Żelazo 0.3 mg
Witamina B6 0.1 mg
Magnez 12 mg

Leave a Comment