Pomysł na prezent dla Babci

Z zasady babcie uwielbiają psuć swoje wnuki słodyczami.

Dlaczego nie zamienić się miejscami i nie uszczęśliwić babci?

Słodycze. Wiele babć uwielbia słodycze tak samo, jak dzieci. A teraz wiele cukierni z niezwykłymi i pysznymi deserami. Pyszne czekoladki, ciasteczka w blaszanych pudełkach, orzechy, orientalne słodycze.

Cukier jest zagrożeniem dla zdrowia. Z wiekiem wiele osób ogranicza się do tego.

Jakie są opcje słodyczy i alternatywy dla czekolady, placka, herbatników? Bez cukru i ich zastępców?

Suszona Persymona (kaki).

Regularne spożywanie suszonego persymonu wzbogaca się o składniki aktywne, które mają korzystny wpływ na organizm.

Ma dobry wpływ na aktywność przewodu pokarmowego, zmniejszając możliwość krwawienia w chorobach takich jak hemoroidy.

Ze względu na wysoką zawartość potasu – zwiększa napięcie naczyń krwionośnych, co ma pozytywny wpływ na procesy krążenia krwi.

Suszony persymon zawiera rzadki kwas betulinowy, który jest znany ze swojej zdolności do walki z rakiem i blokowania wzrostu komórek nowotworowych.

Ponadto, suszony persymon pomaga w regulacji poziomu cukru i cholesterolu, obniżając ich poziom, co ma pozytywny wpływ na zdrowie naczyń krwionośnych i całego organizmu.

Kup już teraz: suszona persymona (kaki)

Suszone Śliwki.

Śliwki pomagają oczyścić tkankę wątroby i przyspieszyć naprawę uszkodzonych tkanek.

Pomaga poprawić koncentrację i uwagę. Zawiera alfa-karoten, który ma korzystny wpływ na wzrok i funkcje mózgu.

Poprawia pracę układu pokarmowego. W tym przypadku owoce aktywnie działają i przyczyniają się do normalizacji mikroflory jelitowej. Zmniejsza to liczbę zaparć, a także zapobiega tworzeniu się gazów.

Oczyszczanie ciała. Oczyszcza organizm z toksyn i żużli, co ma pozytywny wpływ na skład krwi, a ponadto poprawia przepływ krwi i oczyszcza naczynia krwionośne z cholesterolu.

Pomaga przy zaburzeniach w sercu.

W hipertensji. Śliwki mają działanie moczopędne, co pozwala obniżyć ciśnienie krwi. Normalizuje również ciśnienie wewnątrz czaszkowe, co łagodzi bóle głowy i pulsacje.

Kup już teraz: suszona śliwka XL, suszona śliwka L

Czurczchela.

Czurczchela jest nie tylko bardzo smacznym produktem, ale również zdrowym.

Oba główne składniki czurczcheli to zdrowa i pożywna żywność. Korzystne właściwości orzechów włoskich znane są od dawna. Zawierają one wiele łatwo przyswajalnych tłuszczów, białek i lipidów, witamin z grupy B, C, E, fitoncydów, a także użyteczne mikroelementy – potas, wapń, magnez, fosfor i żelazo. Zawartość witaminy C w orzechach włoskich jest znacznie wyższa niż w czarnej porzeczce i innych produktach. A jeśli chodzi o wartość odżywczą, ziarno dwudziestu orzechów może dać człowiekowi dzienną dawkę tłuszczu.

To właśnie te właściwości orzecha sprawiły, że stał się on produktem numer jeden w diecie sportowców i astronautów, ponieważ łagodzą zmęczenie, zwiększają wigor, normalizują serce i naczynia krwionośne.

Jeśli chodzi o soku z winogron, czysty lub skondensowany sok, podobnie jak wino z winogron, ma korzystny wpływ na serce i naczynia, normalizując ciśnienie krwi i zmniejszając nadmiar cholesterolu. A dzięki zawartości stymulantów biogennych – resweratolu i flawonoidów, sok winogronowy zwiększa aktywność umysłową, zmniejsza zmęczenie i usprawnia procesy metaboliczne w organizmie człowieka.

Kup już teraz: czurczchela z podwójnymi orzechami włoskimi, czurczchela z orzechami laskowymi, czurczchela z orzechami włoskimi

Tradycja podarowania herbaty na święta wywodziła się ze Starożytnych Chin, gdzie wiązała się z pragnieniem zdrowia i długowieczności.

A także smaczna herbata ułatwia komunikację, łączy i dostosowuje się do wzajemnego zrozumienia. Herbata, jako prezent, to wspaniała tradycja.

Herbata z cytryną czarna lub zielona.

Co może być lepszego niż filiżanka herbaty z cytryną?! Ten napój, dzięki witaminie C, rozweseli cię, rozgrzeje i podniesie na duchu.

Szczególnie przydatne jest picie go w zimnych porach roku, pomaga organizmowi w walce z wirusami. Kiedy sok z cytryny rozcieńcza krew i reguluje ściany naczyń krwionośnych.

Cytryna to doskonały tonik! Rozchmurz się, ulży zmęczeniu, złagodzi napięcie i poprawi samopoczucie. Tylko kilka filiżanek herbaty z cytryną i znów pełna siły i witalności!

Kup już teraz: zielona herbata z cytryną, czarna herbata z cytryną

Herbata z dzikiej róży.

Herbata z dzikiej róży jest korzystna dla serca, obniża zły poziom cholesterolu we krwi, zapobiega rozwojowi chorób takich jak udar mózgu, zawał serca, miażdżyca. Herbata z dzikiej róży jest również przydatna przy schorzeniach żołądka, biegunkach, wzdęciach.

Dzięki temu napar z owoców dzikiej róży może być stosowany jako tonik ogólny na ogólne osłabienie, anemię, w okresie rekonwalescencji po chorobie.

Herbata z dziką różą jest przydatna przy przeziębieniach, procesach zapalnych w organizmie, nadciśnieniu i awitaminozie. Daje siłę, pomaga przezwyciężyć zimowy nuty, łagodzi zmęczenie.

Ze względu na dużą ilość przeciwutleniaczy, herbata z dzikiej róży jest uważana za skuteczny środek odmładzający, tonizujący, przeciwzapalny i przeciwbólowy. Jest to dobre dla serca i naczyń krwionośnych, ponieważ zmniejsza tzw. zły cholesterol we krwi, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i zmniejsza ryzyko udaru mózgu, zawału serca i miażdżycy.

Herbata z dziką różą jest w stanie złagodzić ból stawów w zapaleniu stawów, usunąć małe kamienie z nerek.

Kup już teraz: czarna herbata z dziką różą

Herbata z liścia borówki.

Stosowanie herbaty z liści borówki dla wzroku zostało oficjalnie udowodnione. Ona leczy, stosowane do zapobiegania wielu chorobom oczu: krótkowzroczności i nadwzroczności, problemom z siatkówką i ostrością wzroku, zapaleniu spojówek i innym.

Zmniejsza poziom cukru we krwi. Diabetycy z grupy 1 i 2 wiedzą, że herbata jest w stanie normalizować poziom cukru we krwi. Efekt ten osiągany jest dzięki zawartości inuliny w roślinie (nie mylić z insuliną).

Zawartość wapnia, siarki i fosforu w liściach pomaga utrzymać zęby, kości, paznokcie i włosy w porządku. Oprócz tych minerałów obecne są również żelazo, jod i sód. Wszystko to wspiera serce, żołądek i usprawnia procesy metaboliczne.

Korzystne dla pracy wielu organów są również kwasy zawarte w liściach borówki. Kwasy te pomagają również w chorobach stawów.

Ból głowy. Migrena jest najczęstszym bólem głowy. To powoduje skurcze naczyniowe. Herbata jest w stanie skraplać krew, a dzięki temu skurcze przechodzą.

Kup już teraz: czarna herbata z liści borówki

Babcia oczywiście będzie zadowolona z takich prezentów!

Przecież te prezenty pokażą jej, co myślisz o niej i dbasz o nią, a także o jej zdrowie.

Pomysł na prezent dla Dziadka

Leave a Comment